Pagėgių r. | PG3
Kaizerinės architektūros pavyzdys, atlaikęs granatos sprogimą. Stotis buvo užkonservuota vos atkūrus nepriklausomybę, o iki 2003 metų tarnavo kaip keleivinė stotis. Vėliau stotis tarnavo kaip geležinkelio bėgių prižiūrėtojų namas. Po vieno incidento stotis liko apleista.
Iki 2008 metų šiame name gyveno šeima. Pirmajame aukšte įsikūrė moters tėvai, o antrajame – ji pati su naujuoju vyru, dirbusiu geležinkeliuose, ir penkiais vaikais. Moteris dažnai išvykdavo į Jungtinę Karalystę uždarbiauti, palikdama vyrą vieną su vaikais.
Tačiau viena lemtinga naktis viską pakeitė. Vyras, būdamas stipriai apgirtęs, nutraukė granatos žiedą ir atsigulė ant jos. Sprogimas sudrebino ne tik šį namą, bet ir aplinkinius pastatus. Pirmame aukšte buvę moters tėvai sunerimo, tačiau, apžiūrėję aplinką, nieko įtartino nepastebėjo.
Kitą rytą kaimynystėje gyvenęs kolega pasigedo savo niekada nevėluojančio bendradarbio. Atėjęs į jo butą, jis išvydo šiurpinantį vaizdą – skeveldras, sugriautą interjerą ir kraujo klanus.
Kadangi žuvusysis buvo būsto savininkas, pastatas atiteko „Lietuvos geležinkeliams“. Šeimai, praradusiai namus, teko išsikelti.
2024 m. „LTG Infra“, vykdydama nereikalingo turto likvidavimą ir optimizaciją, nugriovė šalia esantį sandėlį, pastatytą dar kaizerinės Vokietijos laikais. Šis sprendimas sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir atkreipė dėmesį į nesavalaikį kultūrinio paveldo registravimą.